Home - strona główna WRiA.PL – “Wspomnienia ...”. mjr rez. mgr inż. Zbigniew Żołna
Nowogard, 06 października 2013 r.
Ostatnia aktualizacja danych: 06.10.2013 r.
 
 

 

Fotoreportaż
z obchodów II rocznicy powstania 36. dr OP m. Mrzeżyno

 

( Zdjęcia: Zbigniew Żołna, Grzegorz Walczak i Waldemar Skoneczny )

 

  Mjr rez. Zbigniew Żołna:  
Mjr mgr inż. Zbigniew Żołna absolwent WOSR

Mjr rez. Zbigniew Żołna jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Rdiotechnicznej w Jeleniej Górze. Jako podporucznik rozpoczyna służbę w 37. dywizjonie rakietowym OP w Glicku k. Nowogardu na stanowisku dowódcy plutonu – oficera naprowadzania. W dywizjonie pełnił także obowiązki pomocnika szefa sztabu ds. szkolenia i obowiązki szefa sztabu.

Po rozformowaniu dywizjonu, służy w sztabie 26. Brygady Rakietowej OP w Gryficach na stanowisku oficera ds. szkolenia bojowego.

Po rozformowaniu sztabu 26. BR OP, służył w 78. pułku rakietowym OP w Mrzeżynie na stanowisku oficera ds. szkolenia. 78 pr OP był ostatnią jednostką w jego wojskowej karierze.
 

 


Zaproszenie.
 

 

W dniu 04.10.2013 r swoje święto obchodził 36 dr OP. Co prawda była to dopiero druga rocznica powstania dywizjonu ale obchodzoną ja bardzo uroczyście jak na rakietowców przystało.

Dywizjon kultywuje tradycje 78. pułku rakietowego OP oraz 41. i 71. dr OP. W godzinach południowych przy wspanialej pogodzie, na placu apelowym do uroczystego apelu ustawiły się pododdziały dywizjonu.


Uroczysty apel.
 


Trenażer strzelecki Cyklop.
 

Zaproszeni goście mogli podziwiać sprzęt na wyposażeniu dywizjonu. Można było również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie za pomocą trenażera strzeleckiego Cyklop.


Uroczysty apel.
 

Obchody święta rozpoczęły się z chwilą przyjęcia meldunku przez Zastępcę Dowódcy 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk. dypl. Mirosława Bodnara o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu.


Uroczysty apel.
 


Uroczysty apel.
 

W czasie uroczystości kadrze dywizjonu zostały wręczone, między innymi, medale “Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, “Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz “Gwiazda Załóg Lotniczych”.


Uroczysty apel.
 


Uroczysty apel.
 

Nie zapomniano też o zaproszonych gościach, których uhonorowano wykonanymi na tą okazję statuetkami, jak i również medalami pamiątkowymi.


Uroczysty apel.
 


Uroczysty apel.
 


Uroczysty apel.
 

Po uroczystych przemówieniach oraz życzeniach dla kadry i pracowników cywilnych dywizjonu apel zakończył się wspaniałą defiladą. Niejednemu z zaproszonych gości zakręciła się łezka w oku.


Klub Garnizonowy.
 

Po zakończonym apelu goście oraz kadra udali się do Klubu Garnizonowego na dalsze uroczystości. Zaplanowano zwiedzanie Sali tradycji dywizjonu, wykonanie wspólnej fotografii.


Klub Garnizonowy.
 

Następnie dowódca dywizjonu ppłk Mariusz Zagdański zaprosił wszystkich na mały poczęstunek, podczas którego przy lampce szampana można było powspominać swoje dni spędzone w mundurze, spotkać się z kadrą aktualnie pracującą w dywizjonie podczas tzw spotkań pokoleń.


Klub Garnizonowy.
 

Przy milej i serdecznej atmosferze rozmowy i dyskusje trwały do późnych godzin nocnych.

Do spotkania za rok.

[ Na początek strony]

  Zobacz więcej:  

Mjr rez. mgr inż. Zbigniew Żołna jest autorem cyklu artykułów opublikowanych na WRiA.PL i dotyczących “Wspomnień i refleksji przeciwlotnika”. Są to wspomnienia z okresu nauki i służby w: