Home - strona główna WRiA.PL – “Wspomnienia ...”. st. chor. rez. Włodzimierz Steinka
Ustka, 13 czerwca 2016 r.


Fotoreportaż
z działań ogniowych 3 BR OP i 174 ADA BDE
na CP SP USTKA.


( 10.06.2016 r. )

 
 
 
 

W dniu 10. 06. 2016r.,o godz.05:00 na zaproszenie Dowódcy 33dr. OP, na CP SP w Ustce w celu obserwacji strzelań rakietowych w ramach ćwiczenia „ANAKONDA-16”, wyjechali z Gdyni via Puck byli żołnierze 4 GBR OP oraz członkowie Stowarzyszenia Sympatyków 21. dr.OP.


Ćwiczenie Anakonda-16
 W drodze na poligon Ustka.
 

Po przybyciu o 08:20 na poligon, po otrzymaniu przepustek, udaliśmy się na punkt obserwacyjny strzelań, gdzie przy kawie i herbacie w oczekiwaniu na strzelania był czas na spotkanie i rozmowy z “weteranami - rakietowcami”, członkami Stowarzyszenia Żołnierzy Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej.Obserwatorzy strzelań.
 Obserwatorzy strzelań.
 Obserwatorzy strzelań.
 Obserwatorzy strzelań.
 

Oprócz “weteranów - rakietowców” oraz polskich zaproszonych gości, strzelania obserwowali żołnierze armii amerykańskiej i niemieckiej (także na monitorach).Obserwatorzy z USA i RFN.
 Obserwatorzy z USA i RFN.
 Podgląd strzelań na monitorze.
 

Strzelania rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem, od oblotu pogody przez SU-22M4.

Strzelania rakietowe rozpoczęto od strzelania rakietami z zestawów S-125 Newa-SC z 32. dr. OP i 37. dr. OP. do: SRCP - WR i SCP z PTL.Newki w akcji.
 Newki w akcji.
 

Po kilku minutach żołnierze polscy strzelali do imitatorów celu powietrznego MJ7-Szogun rakietami GROM, a amerykańscy rakietą STINGER.PPZR Grom w akcji.
 PPZR Grom w akcji.
 

Zwieńczeniem strzelań, było strzelanie do celu powietrznego z 4 armat ZSU23-2.

Po zakończeniu strzelań, wykonano pamiątkowe zdjęcia grupowe, a następnie wszyscy udali się na stołówkę żołnierską, gdzie spożyli tradycyjny, smaczny żołnierski obiad. Pełni wrażeń, ok. 13 udaliśmy się w drogę powrotną do domu.