Home - strona główna WRiA.PL – “Wspomnienia ...”. st. chor. rez. Włodzimierz Steinka
Ustka, 30 września 2018 r.


Fotoreportaż
z działań ogniowych 3 BR OP na CP SP USTKA.


( 26.09.2018 r. )

 
 
 
 

W dniu 26.09.2018r., o godz. 06:00, na zaproszenie Dowódcy 33. dr OP ppłk. Krzysztofa Ramsa, na Centralny Poligon SP w Ustce, w celu obserwacji strzelań rakietowych, wyjechali z Gdyni: członkowie Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy AK, byli żołnierze 4. GBR OP oraz członkowie Stowarzyszenia Sympatyków 21. dr OP. Po przyjeździe na poligon niespodzianka, otrzymaliśmy informację że: strzelania rakietowe z PZR Newa-SC nie odbędą się, a pozostałe strzelania: z ZU-23-2 i PPZR Strzała-2M będą realizowane zgodnie z harmonogramem.Obserwatorzy strzelań.
 Dowódca 33.dr OP ppłk Krzysztof Rams i kpt w st. spocz. Tomasz Kuplicki.
 “Weterani” z 4.GBR OP.
 Obserwatorzy z zaprzyjaźnionych armii.
 Obserwatorzy z zaprzyjaźnionych armii.
 Gen. bryg. Stefan Mordacz - Szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej - Zastępca Inspektora Rodzajów Wojsk w DGRSZ i płk dypl. Andrzej Dąbrowski - Dowódca 3.WBR OP przed rozpoczęciem strzelań.
 ICP M17-Szogun w locie.
 Rakieta PPZR Strzała-2M w drodze do celu.
 Kpt. w st. spocz. Tomasz Kuplicki, Vice-Prezes Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy AK dekoruje Dowódcę 3. WBR OP medalem 25-lecia Światowego Związku Żołnierzy AK.
 Pamiątkowe zdjęcie po dekoracji.
 

Po zakończeniu strzelań z: ZU-23-2 i PPZR Strzała-2M, wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się na stanowisko Nr. 6 gdzie odbyło się spotkanie pokoleń i zwiedzanie sprzętu dywizjonu.Kmdr w st. pocz. Tadeusz Batkiewicz i mjr Marcin Batkiewicz, dwa pokolenia przeciwlotników-rakietowców.
 “Weterani rakietowcy” z byłej 4.GBR OP.
 Wszystko się kiedyś kończy...
 

Pełni wrażeń z poligonu udaliśmy się w drogę powrotną do Gdyni, mając nadzieję, że podczas następnego wyjazdu uda się zobaczyć strzelania rakietowe z PZR Newa-SC.