Home - strona główna WRiA.PL – “Wspomnienia ...”.

 

Dowódcy
dywizjonów rakietowych, technicznych i dowodzenia WOPK, WLOP i SP


( W latach 1960 - 2011 )


 

Dowódcy dywizjonów to “sól ziemi” Wojsk Rakietowych i Artylerii WOPK (WLOP i SP). To oni byli odpowiedzialni za gotowość bojową powierzonych im środków bojowych w postaci przeciwlotniczych zestawów rakietowych, systemów rozpoznania i automatycznych stanowisk dowodzenia. To oni odpowiadali za wiedzę, kondycję i dyscyplinę powierzonych im stanów osobowych. To oni byli gospodarzami powierzonego im mienia i byli odpowiedzialni za stan kompleksów koszarowo-sztabowych i nawet, w pewnym okresie, za prowadzenie gospodarki rolno-produkcyjnej.

To oni firmowali najważniejsze egzaminy z gotowości do działań dywizjonów, podczas strzelań bojowych na poligonach w Aszułuku (byłym ZSRR) i Centralnym Poligonie SP w Ustce.

W podziękowaniu za ich trud i ku pamięci nowych pokoleń przeciwlotników, publikowana jest na WRiA.PL lista dowódców dywizjonów rakietowych, technicznych i dowodzenia, pełniących obowiązki dowódców w latach 1960-2011.

Lista nie jest kompletna i z tego miejsca zwracam się do byłych i obecnych przeciwlotników o pomoc w jej uzupełnieniu.

 

A   B    C   Ć   D    F   G   H    J   K   L    Ł   M   N    O   P   R    S   Ś   T    U   W   Z    Ż

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 r. 11:00

A

Adamczyk Lesław mjr 37 dr m. Nowogard: cz.p.o 09.1979-03.1980
Amanowicz Stanisław ppłk 60 dr m. Chotomów: 1972-1980
Andrzejak Jerzy ppłk 15 dr m. Zawiercie: 1989-1991 i 75 dr m. Przezchlebie: 1991-1998
Antropik Ryszard mjr 21 dr m. Puck: 1993-1996
Auguściak Jerzy ppłk 25 dr m. Dąbrówka: 2010-2011
 

B

Badocha Mirosław kpt. 23 dr m. Sobieszewo: 1985-1988
Badzio Jan ppłk 25 dr m. Dąbrówka: 1978-1984
Bajek Tadeusz kpt. dt 78. pr OP m. Mrzeżyno:
Bagiński Franciszek mjr 7 dr m. Pustelnik: 1970-1980
Banaszak Radosław ppłk 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 2006-2011
Baraniak Włodzimierz mjr 76 dr m. Chomęcice: 1981-1987
Barchan Paweł kpt./mjr 14 dr m. Woźniki Śląskie: cz.p.o. 21.06.2006-12.07.2006 i 01.06.2011-30.06.2011
Bartczak Stefan mjr 46 dr m. Choczewo: 1974-1975
Baumann Marian ppłk 43 dr m. Dąbki: 1985-1987
Bednarek Jacek mjr 1 dt m. Książenice: 2000-2001, 7 dr m. Książenice: 2002-2004 i 5 dr m. Słupno: 2004-2005
Berezowski Feliks mjr 30 dr m. Trzaskowo: 1979-1982
Biernacki Zdzisław ppłk 67 dr m. Unieście: 1977-1979
Biela Cezary ppłk 72 dr m. Lędziny: 2004-2006
Biela Karol mjr 60 dr m. Chotomów: 1981-1984
Bielec Krzysztof ppłk 4 dr m. Baniocha: 1998-2000
Biliński Sławomir ppłk 17 dr m. Libiąż: 2004-2011
Bilski Antoni ppłk 44 dr m. Ustka: 1984-1992
Binder Janusz mjr 4 dr m. Baniocha: ????-????, 6 dr m. Chrcynno: ????-1976
Bocianowski Robert ppłk 3 dr m. Otrębusy: 1976-1984
Bociek Waldemar ppłk 63 dr m. Sochaczew: 2007-2007
Bogdanowicz Bogdan ppłk 29 dr m. Nieczajna: 1963-1979
Bojdak Stefan ppłk 13 dr m. Lubliniec: 1967-1971 i 17 dr m. Libiąż: 1971-1979
Borowski Leszek ppłk 36 dr m. Dobra Szcz.: 1987-1995 i 71 dr m. Pobierowo: 1986-1987
Brzostowski Zenon ppłk 32 dt m. Biedrusko: ????-????
Budniak Jerzy mjr 2 dr m. Dębina: 1989-1991
Bujalski Franciszek ppłk 37 dr m. Nowogard: 1969-1971, 46 dr m. Choczewo: 1971-1974 i 68 dr m. Łeba: 1974-1979
Burak Aleksander ppłk 15 dr m. Zawiercie: 1979-1989
[ Do spisu treści. ]

C

Chajneta Tadeusz ppłk 1 dt m. Książenice: 1962-1977
Choryło Arkadiusz ppłk 3 dr m. Otrębusy: 1984-1986
Chyla Józef ppłk dd 26 BR OP m. Gryfice: 02.1977-27.02.1980
Cichal Dariusz ppłk 63 dr m. Sochaczew: 2007-2011 i 32 dr m. Olszewnica Stara: 2011 - ----
Cieśliński Tadeusz mjr 3 dr m. Otrębusy: 1986-1989 i 8 dr m. Lesznowola: ????-????
Citko Leszek ppłk 9 dr m. Teresin: ????-????
Ciura Romuald kpt. 45 dr m. Smołdzino: 1980-1983
Czarnecki Leszek mjr 64 dr m. Hel-Bór: 1990-1993 i 45 dr m. Smołdzino: 1994-1995
Czeczko Mariusz ppłk 33 dr OP m. Gdynia: 23.09.2014-9.01.2017
Czeczotka Jerzy kpt. 67 dr m. Unieście: 1973-1977
Czyż Stanisław ppłk 83 dd m. Warszawa: 1978-1981
[ Do spisu treści. ]

Ć

Ćwik Henryk ppłk 65 dr m. Rozewie: 1986-1999
[ Do spisu treści. ]

D

Dahlke Alojzy mjr 41 dr m. Mrzeżyno: 1970-1973 i 38 dr m. Stargard Szcz.: 1974-1975
Dąbrowski Andrzej kpt. 5 dr m. Słupno: 2000-2002
Dąbrowski Andrzej mjr 70 dr m. Łunowo: 1974-1979
Dejer Wiesław ppłk 5 dr m. Słupno: 1986-1986 i 10 dt m. Struga: ????-????
Drelak Krzysztof mjr 60 dr m. Chotomów: 1997-1998
Droździk Janusz mjr ?
Dudzikowski Janusz ppłk 45 dr m. Smołdzino: 1984-1987 i 23 dr m. Sobieszewo: 1988-1993
Dymański Stefan mjr 40 dr m. Kołczewo: 1998-2000
Dyrlaga Józef ppłk 12 dr m. Strzelce Opolskie: 1967-1970 i 8 dr m. Lesznowola: ????-????
Dziadoń Jan ppłk 46 dr m. Choczewo: 1993-1996 i 21 dr m. Puck: 1996-2011
[ Do spisu treści. ]

F

Fąfara Andrzej ppłk 74 dr m. Ostropa: 1990-1998
Filipiak Ryszard kpt. 66 dr m. Wicko Morskie: ????-1981
Flis Jerzy ppłk 74 dr m. Ostropa: 2009-2011 i 34 dr m. Bytom: 2011-
Fornalski Stefan ppłk ?
Foszczyński Jan ppłk 16 dr m. Bukowno: 1975-1978
[ Do spisu treści. ]

G

Gabryś Jan mjr 21 dr m. Puck: 1989-1993
Gaca Jan mjr 82 dd m. Gryfice: 2000-2001
Gacek Józef ppłk 70 dr m. Łunowo: 1989-1996
Gaik Zygmunt ppłk 39 dr m. Gryfino: 1967-1990
Gaudasiński Jerzy ppłk 5 dr m. Słupno: 1960-1968
Gawrysiak Jan ppłk 60 dr m. Chotomów: 1970-1972
Gładecki Zdzisław ppłk 30 dr m. Trzaskowo: od 1979-1979 (styczeń-sierpień) i 29 dr m. Nieczajna: 06.1980-1988
Głazek Witold ppłk 10 dt m. Struga: 1978-????
Głąb Robert ppłk 62 dr m. Borzęcin: 1999-2004
Gołębiowski Jan mjr 71 dr m. Pobierowo: 1974-1976; 67 dr m. Unieście: 1979-1980
Goryszewski Jerzy pplk 6 dr m. Chrcynno: 1962-???? i 2 dr m. Palmiry: 1967-1979
Gółcz Hieronim pplk 9 dr m. Teresin: ????-???? i 3 dr m. Otrębusy: 1972-1978
Górski Leszek ppłk dd 78 pr m. Mrzeżyno: 1985-????
Graczyk Henryk mjr 76 dr m. Chomęcice: 1987-1989
Grabowiec Paweł ppłk 36 dr m. Mrzeżyno: 19.01.2017-
Grądzki Wojciech ppłk 62 dr m. Borzęcin: 1970-1971
Grębosz Zbigniew mjr 8 dr m. Lesznowola: ????-????
Grobelny Sławomir por. 45 dr m. Smołdzino: 1992-1994
Grobelski Jan ppłk 7 dr m. Pustelnik i Struga: 1996-2002
Grześkowiak Ryszard mjr 29 dr m. Nieczajna: 07.1979-06.1980
Grzonkowski Zygmunt ppłk 5 dr m. Słupno: 1975-1982
Grzybowski Mirosław ppłk 9 dr m. Teresin: ????-????, 61 dr m. Małocice: 2001-2011 i 37 dr m. Sochaczew: 2011-
Grzywnowicz Lechosław ppłk 42 dr m. Ustronie Morskie: ????-1995
Guzenda Jan kpt. 46 dr m. Choczewo: 1983-1984
[ Do spisu treści. ]

H

Hebel Henryk kpt. 46 dr m. Choczewo: 1992-1993
Hoderny Adam ppłk 82 dd m. Gryfice: 1988-1990
Holik Jerzy mjr 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 1964-1966
Hołody Eugeniusz kpt. ?
Hornik Władysław mjr 46 dr m. Choczewo: 1971-1971 i 37 dr m. Nowogard: 1972-1976
Huruk Stanisław ppłk 8 dr m. Lesznowola: ????-1995
[ Do spisu treści. ]

J

Jagiełło Władysław ppłk 10 dt m. Struga: 1972-1978
Jaglarski Benedykt ppłk 6 dr m. Chrcynno: ????-????
Jakoniuk Jan ppłk 5 dr m. Słupno: 1968-1975
Janda Michał ppłk dd 26. BR OP m. Gryfice: 27.02.1980-06.1985, 75 dr m. Przezchlebie: 1985-1991 i 19 dt m. Gliwice: 1991-1993
Janiszewski Roman ppłk 73 dr m. Bujaków: cz.p.o. 2003-2004 i 14 dr m. Woźniki Śląskie: 12.07.2006-31.05.2011
Jankowski Jan kpt. ?
Jankowski Krzysztof kpt. 20 dt m. Olkusz: 1983-1987
Jankowski Piotr mjr 60 dr m. Chotomów: 1994-1997
Jasiński Jacek kpt. ?
Jasiński Tadeusz mjr 13 dr m. Lubliniec: 1997-1998
Jaskulski Marian mjr 66 dr m. Wicko Morskie: 1973-????
Jarosławski Józef mjr 36 dr m. Dobra Szcz.: 16.10.1995-20.06.1999 i 70 dr m. Łunowo: 21.06.1999-15.11.1999
Jarosz Władysław mjr 64 dr m. Hel-Bór: 1983-1984
Jaroszewicz Marian ppłk 46 dr m. Choczewo: 1988-1989
Jaroszuk Andrzej mjr 76 dr m. Chomęcice: 1990-1991
Jaźwiński Zygmunt ppłk 46 dr m. Choczewo: 1979-1983
Jemioło Tadeusz kpt. 18 dr m. Pszczyna: 1972-1975
Jeweczko Mieczysław ppłk 19 dt m. Gliwice: 1996-1999 i 73 dr m. Bujaków: 2004-2011
Jędrzejak Zygmunt mjr 29 dr m. Nieczajna: 1990-1992
Jędrzejewski Bernard ppłk 14 dr m. Woźniki Śląskie: 01.08.1980-20.11.1990
Jurko Jan ppłk 16 dr m. Bukowno: 1973-1975 i 18 dr m. Pszczyna: 1975-1989
Juźwik Ireneusz mjr 74 dr m. Ostropa: 1988-1990
[ Do spisu treści. ]

K

Kacperek Marek ppłk 22 dr m. Hel: 1989-1994
Kaczmarek Mieczysław kpt. 23 dr m. Sobieszewo: 1980-1985
Kajda Ryszard kpt. 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1980-1982
Kanarek Jan ppłk 73 dr m. Bujaków: 1987-2003
Karkocha Tadeusz ppłk 7 dr m. Książenice: 2009-2011
Kazanecki Alfred mjr 25 dr m. Dąbrówka: 1976-1978
Kaźmierczak Marian kpt. 19 dt m. Gliwice: 1979-1981
Kaźmierowski Henryk kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1970-1972
Kędzierski Zenon mjr 2 dr m. Palmiry: 1960-1967
Kiełtyka Michał mjr 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 1996-1998
Kierwiński Krzysztof mjr 82 dd m. Gryfice: 1991-1992
Kieżun Marian mjr 1 do 78. pr m. Mrzeżyno: ????-????
Kitliński Bogdan ppłk 1 dt m. Książenice: 1988-1995
Kiwior Antoni mjr 22 dr m. Hel: 1964-1968
Kląg Edward ppłk 81 dd m. Bytom: 1984-1990
Klimaszewski Dariusz ppłk dt 78. pr m. Mrzeżyno: ????-????
Kłosiński Marek ppłk 77 dr m. Złotkowo: 1998-2007
Kmicikiewicz Lesław ppłk 66 dr m. Wicko Morskie: 1984-1990
Kobus Zenon ppłk 5 dr m. Słupno: 1989-1996 i 8 dr m. Lesznowola: ????-????
Kocięcki Sławomir ppłk 7 dr m. Książenice: 2006-2009
Kocot Antoni mjr 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1978-1980 i 74 dr m. Ostropa: 1983-1986
Kolasa Ireneusz ppłk 28 dr m. Trzcielin: ????-????
Kołodziej Wojciech kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1977-1983
Komorowski Henryk mjr 30 dr m. Trzaskowo: 1987-1990
Konkowski Michał ppłk 30 dr m. Trzaskowo: 1973-1974
Kopeć Jerzy mjr 70 dr m. Łunowo: cz.p.o. 1999-2000
Kopeć Hieronim ppłk 28 dr m. Trzcielin: ????-????
Koper Krzysztof ppłk 83 dd m. Warszawa: 2001-2005
Korbik Kazimierz ppłk 40 dr m. Kołczewo: 1983-1988
Kornacki Mieczysław kpt. 6 dr m. Chrcynno: ????-????
Kornaga Janusz kpt. 46 dr m. Choczewo: 1989-1992
Kornicki Edward ppłk 37 dr m. Nowogard: 1982-1989 i 82 dd m. Gryfice: 1990-1990
Kosowski Henryk mjr 40 dr m. Kołczewo: 1969-????
Kostarek Ryszard ppłk 17 dr m. Libiąż: 1979-1985 i 73 dr m. Bujaków: 1986-1987
Kosztowniak Jan mjr 6 dr m. Chrcynno: 1976-1979
Kościuk Marian ppłk 30 dr m. Trzaskowo: 1970-1972 i 72 dr m. Lędziny: 1978-1987
Kośny Leszek mjr 2 dr m. Dębina: 1987-1989
Kot Stanisław mjr 62 dr m. Borzęcin: 1983-1985
Kowalski Stanisław ppłk 76 dr m. Chomęcice: 1979-1981
Kowalski Witold ppłk 14 dr m. Woźniki Śląskie: 15.08.1961-02.01.1963 i 15 dr m. Zawiercie: 1965-1979
Kowalczuk Zbigniew kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1990-1991
Kozak Andrzej ppłk 14 dr m. Woźniki Śląskie: 20.11.1990-25.04.2002
Kozak Wacław ppłk 39 dr m. Gryfino: 1990-????
Kozakowski Roman kpt. 2 do 78. pr m. Mrzeżyno: 1985–????
Kozikowski Wiesław ppłk 65 dr m. Rozewie: 1973-1983
Kozioł Jan mjr 16 dr m. Bukowno: 1962-1968
Kozłowski Ireneusz mjr 23 dr m. Sobieszewo: 1993-1999
Kozoń Tadeusz mjr 5 dr m. Słupno: 1996-1998
Koźbiał Mieczysław kpt. 41 dr m. Mrzeżyno: 1974-1978
Krajewski Paweł kpt. 62 dr m. Borzęcin: cz.p.o. 05.10.2011-31.12.2011
Krajnik Ryszard kpt. 46 dr m. Choczewo: 1977-1979
Krakówka Włodzimierz ppłk 21 dr m. Puck: 1978-1988
Krasiński Ryszard ppłk 4 dr m. Baniocha: 1988-1998
Kraska Kazimierz ppłk 83 dd m. Warszawa: 1998-2000
Krzemiński Henryk kpt. dd 26. BR OP m. Gryfice: 10.1985 (cz.p.o.)
Krzesak Józef mjr 40 dr m. Kołczewo: 1970-????
Krzowski Roman mjr 7 dr m. Pustelnik: 1994-1996
Krzywosz Zbigniew ppłk 22 dr m. Hel: 1994-1998, 84 dd m. Gdynia: 1998-2001 i 71 dr m. Mrzeżyno: 2007-2008
Krzyżostaniak Tadeusz mjr ?
Krzyżowski Tadeusz ppłk 22 dr m. Hel: 1981-1987
Kubiak Andrzej ppłk 84 dd m. Gdynia: 1988-1990
Kucharski Artur ppłk 81 dd m. Bytom: 2001-2011
Kucharski Kazimierz mjr 64 dr m. Hel-Bór: 1976-1979
Kuchnowski Leszek ppłk 22 dr m. Hel: 1998-1999 i 65 dr m. Rozewie: 1999-2005
Kuchnowski Marek ppłk 22 dr m. Hel: 1999-2001, 65 dr m. Rozewie: 2005-2011 i 33 dr m. Gdynia: 01.01.2012-23.09.2014
Kulesza Jan mjr 23 dr m. Sobieszewo: 1975-1976
Kułakowski Andrzej ppłk 6 dr m. Chrcynno: 1979-???? i 60 dr m. Chotomów: 1988-1991
Kunkel Zygmunt mjr 37 dr m. Nowogard: 1979-09.1979 i 03.1980-1982
Kupiec Jan mjr 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1984-1985
Kustosz Dariusz mjr 62 dr m. Borzęcin: cz.p.o. 2010-16.02.2011
Kuźma Zbigniew ppłk 8 dr m. Lesznowola: 1962-????
[ Do spisu treści. ]

L

Lach Jan mjr 20 dt m. Olkusz: 1968-1983
Lewczuk Jerzy mjr 7 dr m. Pustelnik: 1987-1994
Lewoniewski Stanisław kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1988-1989
Lipiński Zdzisław mjr 66 dr m. Wicko Morskie: 1981-1984
Lis Zygmunt mjr 5 dr m. Słupno: 1986-1989
Lubowiedzki Ryszard ppłk 25 dr m. Dąbrówka: 1990-2001 i 26 dt m. Bieszkowice: 2001-2001
Ludwiczak Eugeniusz mjr 30 dr m. Trzaskowo: 1974-1976
[ Do spisu treści. ]

Ł

Łączny Edmund ppłk 38 dr m. Stargard Szcz.: 1975-1981
Łukaszewicz Józef mjr 76 dr m. Chomęcice: 1989-1990
Łyczak Sylwester ppłk 7 dr m. Pustelnik: 1964-1970
Łyszkiewicz Lechosław mjr 2 dr m. Dębina: 1979-1982
[ Do spisu treści. ]

M

Machowski Ryszard ppłk 19 dt m. Gliwice: 1964-1979
Maciejuk Andrzej mjr 74 dr m. Ostropa: cz.p.o. 2011-2011
Maczan Mirosław ppłk 71 dr m. Pobierowo/Mrzeżyno: 1998-2007
Maguza Zbigniew ppłk 83 dd m. Warszawa: 1962-1975
Maguza Zygmunt mjr 4 dr m. Baniocha: 1960-????
Magnowski Mieczysław ppłk 17 dr m. Libiąż: 1988-2004
Majkowski Maciej ppłk 38 dzab m. Sochaczew: 2011-01.02.2017
Małkowski Henryk mjr 45 dr m. Smołdzino: 1988-1992
Małkowski Maciej mjr 62 dr m. Borzęcin: 16.02.2011-05.10.2011
Masłowski Władysław ppłk 45 dr m. Smołdzino: 1976-1980
Markiel Stanisław mjr 30 dr m. Trzaskowo: 1968-1970
Marzec Wacław mjr 38 dr m. Stargard Szcz.: 1970-1974
Mazur Edward ppłk 41 dr m. Mrzeżyno: 1978-1998
Merecz Jerzy ppłk 9 dr m. Teresin: ????-???? i 83 dd m. Warszawa: 1975-1978
Miakota Stanisław ppłk 10 dt m. Struga: ????-????
Miazek Ryszard mjr 63 dr m. Rusiec: 1979-1981
Michalak Jerzy ppłk 2 do 78. pr m. Mrzeżyno: ????-????
Michalak Wacław mjr 1 dt m. Książenice: 1995-1998
Miller Piotr ppłk 77 dr m. Złotkowo: 2007-2010
Miodek Stefan mjr 46 dr m. Choczewo: 1975-1977
Mioduszewski Ireneusz ppłk 43 dr m. Dąbki: ????-????
Mizia Zbigniew kpt. 12 dr m. Strzelce Opolskie: 1990-1993
Mormol Jerzy ppłk 60 dr m. Chotomów: 1993-1994
Myśliwy Bogdan mjr 2 do 78. pr m. Mrzeżyno: ????-????
[ Do spisu treści. ]

N

Niedbalski Jan ppłk ?
Niedźwiecki Tadeusz kpt. 45 dr m. Smołdzino: 1971-1971 i dd 26. BA OPK m. Gryfice: 10.1975-02.1977
Nowacki Wiesław kpt. 1 dt m. Książenice: 1977-1981
Nowak Andrzej ppłk 8 dr m. Lesznowola: ????-????, 15 dr m. Zawiercie: 1962-1965 i 14 dr m. Woźniki Śląskie: 02.01.1963-10.08.1967
Nowak Bogdan ppłk 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1985-1988
Nowakowski Zdzisław kpt. 4 dr m. Baniocha: ????-????
Nowacki Jan kpt. 42 dr m. Ustronie Morskie: ????-????
Nowicki Waldemar ppłk 63 dr m. Rusiec: 1996-2001, 60 dr m. Chotomów: 2001-2004 i 62 dr m. Borzęcin: 2004-2007
[ Do spisu treści. ]

O

Obuch Kazimierz ppłk 6 dr m. Chrcynno: ????-????
Olbromski Rafał mjr 83 dd m. Warszawa: 1982-1989
Olczyk Jerzy ppłk 9 dr m. Teresin: ????-????
Olejnik Zbigniew kpt. 12 dr m. Strzelce Opolskie: 1962-1967
Oleksy Jacek ppłk 74 dr m. Ostropa: 1998-2009
Olenderek Ryszard mjr 60 dr m. Chotomów: 1986-1988
Oleszczyk Jerzy ppłk 14 dr m. Woźniki Śląskie: 21.06.2004-21.06.2006
Olszewski Krzysztof ppłk 22 dr m. Hel: 1963-1964, 64 dr m. Hel-Bór: 1973-1976
Olszewski Krzysztof mjr 61 dr m. Małocice: 1988-1992
Ołdak Grzegorz ppłk 2 dr m. Dębina: 1991-1993
[ Do spisu treści. ]

P

Pabian Marian ppłk 63 dr m. Rusiec: 1970-1978
Pasternak Andrzej ppłk 1 do 78. pr m. Mrzeżyno: 1985-1991 i 40 dr m. Kołczewo: 1991-1998
Pawluch Adolf ppłk 62 dr m. Borzęcin: 1971-1976
Pawulski Ryszard kpt. 43 dr m. Dąbki: 1970-????
Piankowski Waldewmar ppłk 44 dr m. Ustka:1981-1984 i 24 dr m. Babi Dół: 1984-1990
Piątek Zbigniew ppłk 72 dr m. Lędziny: 1987-1991
Piechocki Mieczysław ppłk 44 dr m. Ustka: 1971-1981
Pieprzyk Zbigniew ppłk 63 dr m. Rusiec: 1984-1995
Pierścionek Andrzej mjr 17 dr m. Libiąż: 1985-1988
Pikuła Maciej mjr 61 dr m. Małocice: 1992-1997
Pluta Włodzimierz ppłk 77 dr m. Złotkowo: 1979-1981
Płócienniczak Józef ppłk 21 dr m. Puck: 1963-1978
Pokorski Jan mjr 61 dr m. Małocice: 1970-1974
Polański Andrzej mjr 5 dr m. Słupno: 2002-2004 i 7 dr m. Książenice: 2004-2006
Polański Stanisław ppłk 2 dr m. Dębina: 1982-1984
Poławski Wiesław ppłk 60 dr m. Chotomów: 1991-1993
Pułka Eugeniusz ppłk 12 dr m. Strzelce Opolskie: 1976-1990
Prządło Alfred ppłk 13 dr m. Lubliniec: 1971-1984
Przewrocki Władysław ppłk 13 dr m. Lubliniec: 1984-1991
Przęzak Zbigniew ppłk dt 78. pr m. Mrzeżyno: 1985-1989
Przyk Krzysztof kpt. dt 78. pr m. Mrzeżyno: 1989-????
Pszonka Jarosław kpt. 62 dr m. Borzęcin: 1997-1999
Publicewicz Wiesław ppłk 65 dr m. Rozewie: 1983-1985
[ Do spisu treści. ]

R

Rabiec Adam ppłk 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1968-1978
Radwański Andrzej ppłk 72 dr m. Lędziny: 2006-2011
Radzik Zbigniew ppłk 81 dd m. Bytom: 1981-1984
Rak Wojciech ppłk 81 dd m. Bytom: 1997-2001
Rams Krzysztof ppłk 33 dr OP m. Gdynia: 09.01.2017-
Rec Kazimierz ppłk 22 dr m. Hel: 1968-1981
Redwanz Edward mjr 4 dr m. Baniocha: ????-????
Reks Roman mjr 10 dt m. Struga: ????-????
Robak Bonifacy mjr 38 dr m. Stargard Szcz.: 1968-1970
Rodak Sławomir ppłk 5 dr m. Słupno: 2006-2011
Rogaczewski Mirosław mjr 46 dr m. Choczewo: 2001-2001
Rokicki Bronisław ppłk 36 dr m. Dobra Szcz.: 25.04.1968-05.02.1987
Ruciński Janusz mjr 6 dr m. Chrcynno: ????-2000
Rydzik Kazimierz ppłk 69 dr m. Rowy: 1981-1992
Ryncarz Rudolf ppłk 75 dr m. Przezchlebie: 1978-1983
Rząsa Ryszard ppłk 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1962-1968 i 16 dr m. Bukowno: 1968-1970
Rzekiecki Andrzej ppłk 77 dr m. Złotkowo: 1988-1998
[ Do spisu treści. ]

S

Salata Zygmunt mjr 60 dr m. Chotomów: 1980-1986
Sawicki Bernard ppłk 46 dr m. Choczewo: 1984-1988 i 21 dr m. Puck: 1988-1989
Sawicki Ryszard ppłk 18 dr m. Pszczyna: 1962-1966 i 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 1966-1986
Sędziak Tadeusz por. 4 dr m. Baniocha: ????-1988
Sidor Eugeniusz ppłk 46 dr m. Choczewo: 1984-1984, 25 dr m. Dąbrówka: 1984-1990 i 84 dd m. Gdynia: 1990-1998
Sidoruk Antoni ppłk 62 dr m. Borzęcin: 2007-2010
Sieczka Dariusz mjr 71 dr m. Mrzeżyno: 2007-2007 (p.o.)
Sierakowski Henryk ppłk 10 dt m. Struga: ????-????
Sitek Julian ppłk 19 dt m. Gliwice: 1981-1983
Skotnicki Ryszard ppłk 26 dt m. Bieszkowice: 1969-1976
Skowron Leszek mjr 30 dr m. Trzaskowo: 1982-1987
Skrzypczak Witold kpt 83 dd m. Warszawa: 1981-1982
Słoniewski Andrzej kpt 69 dr m. Rowy: 1979-1981 i 45 dr m. Smołdzino: 1983-1984
Słotwiński Dionizy mjr 3 dr m. Otrębusy: 1960-????
Słowik Wojciech mjr 10 dr m. Struga: ????-????
Słupianek Andrzej ppłk 77 dr m. Złotkowo: 1982-1988
Sobczak Adam ppłk 14 dr m. Woźniki Śląskie: 10.08.1967-01.08.1980
Sobik Roman kpt. 73 dr m. Bujaków: 1978-1984
Sobisiak Jan ppłk 19 dt m. Gliwice: 1962-1964
Sochacki Wojciech kpt. 63 dr m. Rusiec: 1995-1996
Sokołowski Ireneusz kpt. 1 dt m. Książenice: 1998-2000
Sośniak Krzysztof mjr 9 dr m. Teresin: ????-????
Stachurski Robert ppłk 60 dr m. Chotomów: 2004-2008
Stefański Dariusz ppłk 14 dr m. Woźniki Śląskie: 25.04.2002-21.06.2004 i 75 dr m. Przezchlebie: 2004-2011
Stefański Stefan mjr 74 dr m. Ostropa: 1986-1987
Sternal Zbigniew mjr 37 dr m. Nowogard: 1976-1979
Stępiński Jerzy mjr 2 dr m. Dębina: 1984-1987
Stokłosa Kazimierz mjr ?
Stopczyński Andrzej ppłk 61 dr m. Małocice: 1997-2001 i 63 dr m. Sochaczew: 2001-2007
Stróżewski Dariusz ppłk 35 dr m. Skwierzyna: 2011-
Strzyżakowski Tadeusz mjr ?
Styczyński Wiesław mjr 61 dr m. Małocice: 1980-1988
Strzelecki Edward mjr 22 dr m. Hel: 1987-1989
Suchłabowicz Eugeniusz ppłk 70 dr m. Łunowo: 1982-199
Sudia Krzysztof por. 73 dr m. Bujaków: cz.p.o. 2011-30.06.2011
Sulima Czesław ppłk 45 dr m. Smołdzino: 1971-1976 i 23 dr m. Sobieszewo: 1976-1980
Sypek Jan mjr 42 dr m. Ustronie Morskie: 1969-????
Sypuła Józef ppłk 7 dr m. Pustelnik: 1962-1964 i 3 dr m. Otrębusy: ????-????
Szczecina Marian mjr 73 dr m. Bujaków: 1984-1986
Szczepanik Jerzy mjr 20 dt m. Olkusz: 1966-1968
Szelast Marian mjr 5 dr m. Słupno: 1982-1986
Szkudlarek Marek ppłk 76 dr m. Chomęcice: 2007-2010 i 77 dr m. Złotkowo: 2010-2011
Szlagowski Czesław ppłk 38 dr m. Stargard Szcz.: 20.07.1996-30.09.2000
Szumilak Józef ppłk 81 dd m. Bytom: 1976-1977
Szumowski Eugeniusz ppłk 69 dr m. Rowy: 1974-1979
Szydłowski Bogdan mjr 81 dd m. Bytom: 1990-1993
Szydłowski Tadeusz mjr 10 dt m. Struga: 1962-????
Szymanowski Stefan ppłk 61 dr m. Małocice: 1974-1980
Szymańczak Zenon kpt. 23 dr m. Sobieszewo: 1963-1968
Szyrkowiec Antoni ppłk 20 dt m. Olkusz: 1962-1966
[ Do spisu treści. ]

Ś

Śliwowski Wiesław mjr 63 dr m. Rusiec: 1978-1979
Świdzinski Czesław ppłk dd 26. BR OP m. Gryfice: 10.1985-1988
Świeca Stanisław mjr 42 dr m. Ustronie Morskie: ????-????
Świercz Edward mjr 1 do 78. pr m. Mrzeżyno: ????-????
Świrkula Jan ppłk 24 dr m. Babi Dół: 1963-1984
[ Do spisu treści. ]

T

Tarasiuk Sławomir ppłk 62 dr m. Borzęcin: 1985-1997
Tarkiewicz Witold ppłk 68 dr m. Łeba: 1979-1999
Teofilewski Marian kpt. 65 dr m. Rozewie: 1985-1986
Telep Wiesław mjr 82 dd m. Gryfice: 1992-1996
Tęczar Stanisław mjr ?
Tomaszczak Henryk kpt. 26 dt m. Bieszkowice: 1963-1969
Tracz Józef kpt. 43 dr m. Dąbki: 1971-1974
Tracz Zbigniew ppłk 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 1998-2006
Truchanowicz Czesław ppłk ?
Truszyński Andrzej ppłk 82 dd m. Gryfice: 1996-2000
Trzeciak Władysław ppłk 38 dr m. Stargard Szcz.: 1981-1996
Trawkowski Paweł mjr 72 dr m. Lędziny: 1991-1996
Tumialis Roman ppłk 70 dr m. Łunowo: 1979-1982
[ Do spisu treści. ]

U

Ulatowski Mirosław ppłk 64 dr m. Hel-Bór: 1984-1990
Urban Czesław ppłk 13 dr m. Lubliniec: 1962-1967, 12 dr m. Olszowa: 1970-1975 i 8 dr m. Lesznowola: ????-????
[ Do spisu treści. ]

W

Waciński Bolesław mjr 62 dr m. Borzęcin: 1976-1983
Wajda Bronisław ppłk 12 dr m. Strzelce Opolskie: 1975-1976 i 16 dr m. Bukowno: 1978-1989
Walasek Zenon mjr 74 dr m. Ostropa: 1987-1988
Walczak Jan ppłk 30 dr m. Trzaskowo: 1976-1979
Walczewski Krzysztof mjr 60 dr m. Chotomów: 1998-2001
Walkowiak Kazimierz ppłk 5 dr m. Słupno: 1998-2000
Wasilewski Jarosław ppłk 60 dr m. Chotomów: 2008-2011
Warylewski Wiesław mjr 67 dr m. Unieście: 1980-1982
Wawrzyniak Jerzy ppłk ?
Wątroba Edward ppłk 8 dr m. Lesznowola: 1973-1983
Wiatrowski Jan mjr 40 dr m. Kołczewo: 1969-1970
Wieczorek Michał ppłk dd 78. pr m. Mrzeżyno: ????-????
Wiese Marian kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1989-1990
Wiktor Roman ppłk 26 dt m. Bieszkowice: 1976-1990
Wiktorowski Mirosław ppłk 83 dd m. Warszawa: 2005-2011
Wilamowski Sylwester ppłk 1 dt m. Książenice: 1981-1988
Wilkosz Marek ppłk 19 dt m. Gliwice: 1993-1996 i 72 dr m. Lędziny: 1996-1997
Winiarski Jan ppłk 71 dr m. Pobierowo: 1976-1986
Wiśniewski Grzegorz ppłk 76 dr m. Chomęcice: 2010-2011
Wiśniowski Stanisław mjr 23 dr m. Sobieszewo: 1968-1975
Wodziński Zygmunt ppłk 26 dt m. Bieszkowice: 1990-2001
Wojewódka Tadeusz ppłk 81 dd m. Bytom: 1963-1976
Wojniusz Stanisław mjr 64 dr m. Hel-Bór: 1980-1983
Wojtoń Zygmunt ppłk 32 dt m. Biedrusko: ????-????
Wolak Wiesław kpt. 75 dr m. Przezchlebie: 1983-1985
Wolski Jan ppłk 5 dr m. Słupno: 1989-1989 i 83 dd m. Warszawa: 1989-1998
Woźniak Kazimierz mjr 15 dr m. Zawiercie: 1991-1998
Wódz Marek mjr 6 dr m. Chrcynno: ????-????
Wójtoń Zygmunt mjr ?
Wroniewski Robert kpt. 9 dr m. Teresin: ????-2001
Wysłych Alfred mjr 16 dr m. Bukowno: 1970-1973, 81 dd m. Bytom: 1977-1981 i dd 26. BA OPK m. Gryfice: 08.1973-10.1975
Wysocki Wiesław ppłk 9 dr m. Teresin: ????-????
[ Do spisu treści. ]

Z

Zaborowski Józef ppłk 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 1986-1996
Zagdański Mariusz ppłk 41 dr m. Mrzeżyno: 1998-???? i 36 dr m. Mrzeżyno: 2011-19.01.2017
Zagórski Jan ppłk 25 dr m. Dąbrówka: 1963-1976
Zaguła Ireneusz ppłk 12 dr m. Strzelce Opolskie: 1993-1998 i 75 dr m. Przezchlebie: 1998-2004
Zając Henryk mjr 17 dr m. Libiąż: 1962-1970
Zając Henryk ppłk 13 dr m. Lubliniec: 1991-1997
Zakrzewski Stanisław kpt. 81 dd m. Bytom: 1962-1963
Zawadzki Wiesław ppłk 46 dr m. Choczewo: 1996-2001 i 25 dr m. Dąbrówka: 2001-2010
Zawisza Jerzy kpt. 74 dr m. Ostropa: 1978-1983
Ząbek Waldemar mjr 76 dr m. Chomęcice: 1991-2007
Zdun Jan ppłk dd 26. BA OPK m. Gryfice: 1968-1972
Zdziech Jan ppłk 1 dt m. Książenice: 1960-1962
Zieliński Tadeusz mjr 31 dr m. Czołowo k. Kórnika: 1963-1964
Zięba Witold mjr 18 dr m. Pszczyna: 1968-1972
Zimniewicz Jerzy kpt. 42 dr m. Ustronie Morskie: ????-????
Ziółkowski Lech ppłk 36 dr m. Dobra Szcz.: 05.02.1987-10.11.1987 i 71 dr m. Pobierowo: 1987-1998
Zych Andrzej ppłk 67 dr m. Unieście: 1983-1995
Zygoń Stanisław mjr 37 dr m. Nowogard: 1967-1969
[ Do spisu treści. ]

Ż

Żabicki Krzysztof mjr 81 dd m. Bytom: 1993-1997
Żbikowski Wiesław ppłk 38 dzab m. Sochaczew: 01.02.2017-
Żelaśkiewicz Kazimierz ppłk 20 dt m. Olkusz: 1987-1988 i 19 dt m. Gliwice: ?1988-1991
Żuk Ryszard mjr 11 dr m. Kuźnia Raciborska: 1982-1983, 20 dr m. Olkusz: 1988-1988 i 19 dt m. Gliwice: 1983-1986
Żurek Marian kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1975-1977
Żygis Franciszek kpt. 40 dr m. Kołczewo: 1972-1975
[ Do spisu treści. ]
Copyright by Zbigniew Przęzak - WRiA.PL